Για το διάστημα που το σχολείο θα παραμείνει κλειστό οι μαθητές του Α2 μπορούν να δουλέψουν στις παρακάτω επαναληπτικές ασκήσεις:

Τρίτο πακέτο ασκήσεων: Εξάσκηση στη Γεωμετρία(παράλληλες ευθείες)

Δεύτερο πακέτο ασκήσεων: Το πακέτο περιέχει 21 επαναληπτικά φυλλάδια -θέματα εξετάσεων. Για αυτήν την εβδομάδα θα κάνετε τα 3 πρώτα φυλλάδια ως την Παρασκευή, σαν να είχαμε 3 φορές μάθημα. Την επόμενη εβδομάδα τα άλλα 3 κλπ. Μην ξεχάσετε το μάθημα της Δευτέρας στις 12, όπου θα λύσουμε τις απορίες των προηγούμενων ασκήσεων!!

Πρώτο πακέτο ασκήσεων

Επίσης μπορούν να κάνουν επανάληψη τη θεωρία του μαθήματος χρησιμοποιώντας το υλικό που έχω αναρτήσει από την αρχή της χρονιάς στο Φάκελο Εκπαιδευτικό υλικό στο κάτω μέρος της σελίδας . Εκεί θα βρουν εκτός από τα φυλλάδια που ήδη κάναμε , ερωτήσεις επανάληψης της θεωρίας.